Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi ilçesinde yaşayanların sağlıklı ve çok daha temiz bir ortam içerisinde kesim yapabilecek oldukları kurban kesim alanlarıyla alakalı hazırlıkları bitirdi.

Kesim alanları içersinde vatandaşların ihtiyaç duyacak oldukları demir askılar, derilerle ilgili olarak tuz, et ile birlikte çöp poşeti, kasap önlükleri ve masa hizmetleri veriliyor olacak. Vatandaşlara öte yandan şeker ile birlikte çikolata, su ile çay ikramı da gerçekleştirilecek. Merkezefendi Belediyesinin bünyesi üzerinde çalışmakta olan 20 tane personel, 4 gün süresince dönüşümlü bir şekilde kurban kesim alanı içerisinde Merkezefendi ilçesinin vatandaşlarına yardımcı olacak.

Merkezefendi Belediyesinin Çevre Koruma ile Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler ise, Kurban Bayramı esnasında da ilaçlama ile birlikte temizlik çalışmalarını sürdürüyor olacak. Kurban kesim noktaları içerisinde ilaçlama ile birlikte temizlik ve de halk sağlığı amacıyla ekipler gece ve gündüz vardiyalı bir şekilde çalışıyor olacak. Çevre Koruma ile Kontrol Müdürlüğü tarafından 3 tane ekip gündüz, 10 tane ekip ise gece hizmet veriyor olacak. Çöp kamyonuyla alakalı seferler de günlük olarak 16 defayken, 19 defa oldu.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde buluna nŞeniz Doğan, Karaman Pazar Yeri’nde yer alan hazırlıkları da yerinde incelemiş oldu. Başkan görevinde bulunan Doğan yapmış olduğu açıklamasında; ”Hemşerilerimizin tamamen güvenilir ve çok daha temiz bir ortam içerisinde kurbanlarını kesebilmeleri amacıyla çalışmalarımızı gerçekleştirmiş olduk. Gereken bütün hizmeti Merkezefendi Belediyesi olarak bizler veriyor olacağız” ifadelerine yer verdi.