Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesi sosyal ile birlikte kültürel etkinliklerini ara vermeden sürdürüyor. Merkezefendi Belediyesi, Merkezefendi ilçesinde yaşayan vatandaşları Büyük Taarruz ‘un 97. yıl dönümü esnasında, kahramanlık destanının yazılmış olduğu Kocatepe’yle buluşturmuş olacak.

”Kocatepe’ye Büyük Yürüyüş” ismine sahip gezi, 25 Ağustos Pazar gününde gerçekleştirilmiş olacak. Saatler 16:00’yı gösterirken Gazi İlkokulunun hemen karşısından hareket edileceği açıklanan bu geziye muhtarların yanı sıra gaziler ile beraber 15 tane vatandaş katılım gerçekleştirilecek.

Söz konusu bu gezinin dahilinde Atatürk Evi ile birlikte Büyük Taarruz Şehitliği ziyaret edilmiş olacak. Daha sonra ise Şuhut Stadyumu içerisinde gerçekleştirilecek resmi törenler ile birlikte zafer kutlamalarına katılım sağlanmış olacak. Hemen sonrasında ise Şuhut’tan başlayarak Kocatepe’ye kadar çok büyük bir yürüyüş gerçekleştirilmiş olacak. Yürüyüş programının sona ermesi ile birlikte kafile Denizli iline doğru hareket etmeye başlayacak.

Sınırlı durumda bulunan bu kontenjanın yer aldığı etkinliğe katılma konusunda isteği olan Merkezefendi ilçesinde yaşamını sürdüren vatandaşlar, 21 Ağustos Çarşamba gününde saatler 09:00’dan itibariyle Merkezefendi Belediyesi’nin ana binasında yer alan Çözüm Masası’na kimlikleri ile beraber gelip başvuruda bulunabilecek. Başvuru işlemlerinin alınmasından sonra 15 tane asil, 10 tane de yedek katılımcı belirlenmiş olacak.