Denizli ili içerisinde Merkezefendi Belediyesi’nin tarafından çocukların çok daha sağlıklı ve tamamen doğal bir şekilde süt içmesini sağlayabilmek maksadıyla gerçekleştirilen ”Halk Süt” isimli proje hayata geçirilmiş olacak.

Merkezefendi Belediyesi tarafından yapılmış olan en önemli projelerden biri daha yaşama geçmiş oluyor. Merkezefendi İlçesi içerisinde yaşamını sürdüren çocukların tamamen sağlıklı ve çok daha doğal bir şekilde süt içmelerini sağlayabilmek maksadıyla gerçekleştirilmiş olan ”Halk Süt” isimli proje hayata geçiyor. 2 ila 5 yaş arasında yer alan çocuğu bulunan ebeveynlere aylık 4 litrelik bir sütün verilecek olduğu ifade edildi.

Merkezefendi Belediyesi’ne ait olan resmi internet sayfası üzerinden kayıt gerçekleştiren ailelerin vermiş oldukları bilgilere bakılarak meydana getirilerek dağıtım ağıyla beraber uzman olarak görevli ekipler ayda 1 defa evlere servis gerçekleştiriyor olacaklar. Her ay boyunca süreceği açıklanan süt dağıtım projesiyle beraber Merkezefendi ilçesinde yer alan çocuklar çok daha sağlıklı ve tamamen doğal bir sütle buluşmuş bir durumdayken, süt üreticileri de desteklenmiş bir durumda bulunacak.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan, Halk Süt isimli projenin hayırlı olması dileğinde bulunarak; ”İlçemiz içerisinde yer alan her bir çocuğun beslenmesinden tutun da barınmasına, sağlıklarından tutun da eğitimine kadar her bir alan içerisinde sorumluluk hissetmekteyiz ve projelerimizi ise bu anlayış ile birlikte hazırlıyoruz. 2 ila 5 yaşın arasında büyüme çağında yer alan her bir çocuğumuzun tamamen katkısız ve çok daha doğal süte ulaşabiliyor olması, sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi amacıyla ”Merkezefendi Halk Süt” isimli projemizi hayata geçirmekteyiz. ”Merkezefendi Belediyesi Halk Süt” herkes için hayırlı ve de uğurlu bir proje olsun” ifadelerine yer verdi.