Ünlü şarkıcılardan biri olan Demet Akalın, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan ve geçiş fiyatının 256 Türk Lirası tutarında olan İstanbul – İzmir otoyolu üzerinden geçti. Sanatçı, yolda olduğu esnada bir tane fotoğraf paylaşıp fazlasıyla beğenmiş olduğunu söyledikten sonra Erdoğan da arayıp teşekkürlerini iletti. Akalın’ı destekleyen mesajların yanında pek çok eleştiri de gelmiş oldu. Akalın’a en son başka bir tepki ise sanatçılardan Meltem Cumbul tarafından yapıldı.

Meltem Cumbul açıklama içerisinde; ”İki saat içinde dünya kadar yol geldik. Dümdüz güzel bir yol! Pahalı denildi de İtalya içerisinde otobanlar adım başı para alıyor yalnızca bilginize” ifadelerine yer veren Demet Akalın’ı şu sözleri ile eleştirmiş oldu; ”Demet Akalın, herkesin kazandığı asgari ücret 2.000 Türk Lirası tutarında, ordaki yol ise 500 Türk Lirası tutarında… Senin mevcut gelirin 600.000 Türk Lirası tutarında diyelim, o bahsettiğin yolda sana 150.000 Türk Lirası tutarında olsun ve bir daha ordan geç bakalım, o yol pahalı mı, yoksa değil mi?”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Milletvekili görevinde buluna nMahmut Tanal da İstanbul – İzmir Otoyolu’nu iki saat içerisinde geçmiş olduğunu ifade eden şarkıcılardan Demet Akalın’ın yasal bir durumdaki hız sınırını aşmış olduğundan dolayı hakkında bir soruşturma açılması amacıyla savcılara özel bir şekilde çağrıda bulunmuştu.