Denizli ili içerisinde çalışmakta olduğu inşaat şirketinden maaşını alamamış olduğunu ileri süren şahıs, fabrika önünde yer alan iş makinasını kaçırdı. Şahıs kendini durdurma amacıyla kepçenin üstüne çıkmış olan polis memurunu da kilometrelerce kepçede götürmüş oldu. Söz konusu bu şahsı, 5 tane polis ekibiyle birlikte yanında yer alan polis memuru, hiç kimseye bir zarar gelmeden yaklaşık olarak 4 kilometre yol gittikten başarılı bir biçimde durdurabildi.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konus ubu olay, Denizli – İzmir karayolu üstünden Sarayköy ilçesine yakın bir bölgede gerçekleşti. İddialara bakılacak olursa, inşaat şirketinde çalışmakta bulunan Sıddık K. adına sahip şahıs, maaşını almak amacıyla çalışmakta olduğu iş yerine gitti fakat iş yerinde yer alan yetkili kişiler maaşının 2 Ağustos Cuma gününde (bugün) yatırılacak olduğunu ifade etti.

Bu duruma çok fazla sinirlenmiş olan şahısta iş yeri bahçesinde yer alan kepçe şeklinde isimlendirilen iş makinasının üstüne çıktı ve aniden çalıştırıp hızlı bir şekilde iş yeri içerisinden uzaklaşmaya başladı. İş yerinde yer alan yetkililer ise durumu polis ekiplerine ihbar ederek yardım talep etti.

İhbarda bulunulmasının ardından harekete geçmiş olan polisler şahıs ile birlikte kullanmakta olduğu kepçeyi İzmir yolu üzerinde takibe alıp bir kavşak içerisinde durdurmayı başarmış oldu. Bu esnada ise polis memurlarından bir tanesi kepçenin üstüne çıkıp şahsı etkisiz bir duruma getirmek için çalıştı. Polis memuru kepçenin şoför koltuğunda yer alan Sıddık K.’yi hiç bir şekilde sakinleştirmeyi başaramadığından dolayı bu kez şahıs trafiğin boş bir durumda olmasından yararlanıp kepçenin üstüne çıkmış olan polisi de kaçırıp yoluna devam etti. Kepçeyle beraber kaçırılmış olan polis memuru, şahsı hem söz konusu bu eyleminden vazgeçmesi amacıyla ikna etmeye hem ise kepçeyi durdurabilmek amacıyla kilometreler boyunca uğraştı. Polisin bu gayretleri ise en sonunda sonuç vermiş oldu. Gözaltına alındığı açıklanan şahıs daha sonrasında ise serbest bırakılmış oldu