2016 senesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan Demokrasi Mitingi’ne katılmayacak olduğu konusunda bir açıklama yapan Sıla’nın sarf ettiği sözler Davut Güloğlu’nu çok fazla sinirlendirmiş ve 2 tane ünlü şarkıcının arasında yer alan kriz böylelikle ateşlenmişti. Sıla ise, daha sonrasında Güloğlu’ndan şikayetçi olma kararı almış ve ünlü şarkıcıyla ilgili olarak ”Alenen Hakaret” şeklindeki bir iddia ile dava açılmıştı. Bu söz konusu gelişmelerden hemen sonrasında ise Sıla, Davut Güloğlu’nun evine çok daha yakın bir tarafta ev satın aldı. Sıla’nın evinin yanında komşusu olduğu bilgisine ulaşan Güloğlu, evini hemen sonrasında satılığa çıkartmış oldu.

Magazinn.com tarafından yapılmış olan habere bakılırsa; Sıla, geçmiş olduğumuz günler içerisinde davalık durumda bulunduğu Davut Güloğlu’nun Sapanca’da yer alan yazlık evinin hemen yan tarafından bir tane ev satın almıştı.

Sitenin içerisinde birbirlerini gördüklerinde yollarını değiştirmeye başlayan 2 tane ünlü isim arasından Davut Güloğlu, Sıla’nın yanda yer alan villaya taşınmasının hemen sonrasında ise evini satma konusunda bir karar vermiş oldu. Sıla ile aynı site içerisinde oturmayı hiç bir şekilde istememekte olan Güloğlu’nun söz konusu bu villasını 2,5 milyon Türk Lirası tutarından satışa çıkartmış olduğu ileri sürüldü.