Denizli ili içerisinde kurulmuş bir tane semt pazarı içinde kurutmalık sebzelerle alakalı olarak kış mevsimine hazırlık yapmaya devam eden vatandaşlar tarafından çok yoğun bir talep vardı. Fiyatların çok düşük bir durumda bulunduğunu ifade eden pazar esnafı ise bu yoğun ilgiden dolayı çok daha memnun durumda bulunduklarını açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

Yaz mevsimini ardımızda bırakmış olduğumuz bu günler içerisinde kış mevsimiyle alakalı hazırlık yapmaya başlamış olan vatandaşlar pazar sepetlerini de kurutmalık sebzeler ile doldurmaya başlamış oldu. Yaz mevsiminde tarladan çıkmakta olan sebzeleri kış mevsiminde sera üzerinde üretilmekte olan sebzelere tercih etmiş olan vatandaşlar özellikle de patlıcan ile birlikte biber ve de domatesleri fazla bir miktarda satın alarak kurutmaya başlamış bir durumda.

Merkezefendi ilçesi içerisinde kurulmuş semt pazarına bakıldığında da fiyatların aslında ilçece yaşayan vatandaşın ceplerine uygun bir durumda bulunduğunu ifade eden esnaf bu söz konusu yöntemin çok daha sağlıklı bir durumda bulunduğunu belirtip gösterilmekte olan ilgiden memnun durumda bulunduğunu da ifade etti.

Semt pazarı içerisinde kurutmalık patlıcanın satış fiyatı 2,50 Türk Lirası tutarıyla ila 3 Türk Lirası tutarı arasında bir değişiklik gösteriyor. Diğer taraftan kurutmalık domates 1 Türk Lirası tutarındayken, dolmalık biberlerin fiyatı ise 2,50 Türk Lirası ila 3 Türk Lirası arasında bir değişiklik göstermiş oluyor.