Şarkıcılardan biri olan Elif Kaya, Kaz Dağları üzerinde altın aramayla alakalı çalışmalardan dolayı ağaçların kesilmiş olmasına soyunup tepki göstermiş oldu.

Güzel durumda bulunan şarkıcı Instagram hesabı üzerinden üstsüz videosunu paylaşarak; ”Kaz Dağları altınlardan daha da değerlidir.” şeklindeki ifadelerine yer verdi. Kaya’nın takipçilerinden bazıları paylaşıma destek vermiş durumdayken bazı takipçileri ise bu paylaşımı adeta bir eleştiri yağmuruna tutmuş oldu.

Kaz Dağları üzerinde ne oldu?

Kanada da merkezi bulunan altın madeni firmaları arasındaki Alamos Gold şirketinin taşeronu olduğu açıklanan Doğu Biga Madencilik, Çanakkale ilinin Kirazlı köyü içerisinde Enerji ile Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan inşaatla alakalı faaliyetlerine başlamak amacıyla bir işletme izni almış oldu. Fakat, firmanın faaliyet izni amacıyla almış olduğu Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) içerisinde 45.000 tane ağacın kesilecek olduğunu belirtmiş olmasına karşın 195.000 tane ağacın kesilmiş olması, ilk önce Çanakkale ilinde yaşayan vatandaşlar olmak üzre pek çok vatandaşın da tepkilerine sebep oldu.

Elif Kaya Kim?

Elif Kaya, 1988 senesi içerisinde Karadeniz’de dünyaya gelmiştir. Elif Kaya, çok büyük bir beğeni toplamış olan ilk bestesini ise sadece 12 yaşındayken yapmıştır. Bir dönemler Veliaht isimli program içerisinde yarışmış olan Elif Kaya, Hande Yener’in yarışmacılarındandı. Yapmış olduğu ilk bestesinin ismi ”Nerdeydin Dün Gece” şeklinde çıkan Elif Kaya sonrasında ”Karanlık Dünyam” ismine sahip bir tane albüm de çıkartmış oldu. Elif Kaya, ”Aşklarca” ismine sahip şarkısı sayesinde çok geniş kitlelere hitap etmeyi başarmış oldu.