Denizli ilinin Tavas ilçesi içerisinde geçmiş olduğumuz gün kaybolduğu açıklanan alzheimer hastası olduğu açıklanan adam tarla içerisinde ölü bir şekilde bulundu.

Karahisar Mahallesi içerisinde geçmiş olduğumuz gün evinden ayrılmasının hemen sonrasında kendisinden bir daha hiç bir şekilde haber alınamadığı açıklanan 87 yaşında bulunan alzheimer hastası Musa Yanbaş’ı aramayla alakalı çalışmalar aralıksız olarak sürdürüldü.

Jandarma ekipleri ile birlikte Arama Kurtarma Derneği (AKUT)’nde görevli ekipler, İl Afet ile Acil Durumu Müdürlüğü ekipleri (AFAD), Denizli Dağ Arama Kurtarma (DAK) ekipleri, İHH Arama Kurtarma ekipleri ve de Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) ekipleri tarafından bölge içerisinde gerçekleştirilen arama faaliyetlerinden hiç bir şekilde sonuç alınabilmiş değil.

Bu esnada yaşlı durumdaki adamın evinden yaklaşık olarak 2 kilometrelik bir uzak bölgede, Tümbet bölgesinde yer alan bir tane tarla içerisinde çalışmakta olan kişi, yerde hareketsiz bir şekilde yatmakta olan birine denk geldi. Olayın yaşanmış olduğu yere çağrılan sağlık ekipleri ise şahsın yaşamını yitirmiş olduğunu belirlemiş oldu.

Gerçekleştirilen kontroller esnasında bu cansız bedenin, aranma işlemlerine devam edilen Yanbaş’a ait durumda bulunduğu tespit edilmiş oldu. Ceset ise, incelemenin hemen sonrasında otopsi yapılması amacıyla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nin morguna götürüldü.

Karahisar Mahallesi içerisinde yer alan evinden geçmiş olduğumuz gün ayrılmış durumda bulunan 87 yaşında olduğu açıklanan alzheimer hastalarından Musa Yanbaş’tan haber alamadığı açıklanan yakınları kayıp ihbarı gerçekleştirmiş, bölge üzerinde de arama çalışmalarına başlanmıştı.