Arabesk müziğindeki en tanınan isimler arasında yer alan şarkıcı Selahattin Özdemir, geçirmiş olduğu kalp krizinden sonra kaldırılmış olduğu hastane içerisinde yaşamını yitirdi. Özdemir’in kardeşi olan Suat Özdemir ise; ”Abimin sağlığı çok iyi bir durumdaydı. Geçtiğimiz günler içerisinde beni telefonla aradı ve ”Nefesim kesilmekte” ifadelerine yer verdi. O esnada ise kalp krizi geçirmekteymiş” şeklinde konuştu.

Mersin ili içerisinde, kalp krizinden dolayı hastaneye kaldırılmış olan arabesk müzik sanatçılarından biri Selahattin Özdemir, yaşamını kaybetti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, merkezde yer alan Yenişehir ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde yer alan evinde sadece iki gün öncesinde rahatsızlanıp Toros Devlet Hastanesine götürülmüş olan 56 yaşında bulunan Özdemir, yoğun bakım içerisinde tedavi altına alınmış oldu. Kalp krizi geçirmiş olduğu bilgisine ulaşılan sanatçı, dün öğle saatlerine doğru yaşamını yitirdi.

Özdemir’in yakınlarıyla birlikte sevenleri ise, ölüm haberinin duyulmasının ardından hemen hastaneye gitmeye başladı. Özdemir’in kardeşi olan Suat Özdemir ile birlikte abisi olan Sabahattin Özdemir, ölüm haberinin alınmasının sonrasında uzun bir zaman boyunca gözyaşı döküp birbirlerine sarılmış oldu.

Sanatçıyla ilgili olarak bugün merkez Yenişehir ilçesinde yer alan Muğdat Camisi içerisinde bir cenaze töreni gerçekleştirilecek olduğunu ifade eden Özdemir, cenazenin ise Mersin ili içerisinde defnedilecek olduğunu açıkladı.