Denizli ili içerisinde yol üzerinde yer alan bir kaplumbağayı arabaların ezmemesi amacıyla yolun kenarına almaya çalışan şahıs arkasından gelmekte olan otomobilin çarpmasından dolayı yaşamını kaybetti.

Söz konusu bu kaza, Çivril – Denizli karayolu üzerindeki 42. kilometresinin olduğu yerde gerçekleşti. İddialara bakılır ise, 60 TK 199 plakasına sahip bir otomobille Denizli yönüne doğru seyir halinde bulunan Turgay Nacak yolun hemen ortasında durmuş bir tane kaplumbağa farketti. Hayvanın ezilecek olduğu konusunda bir düşünceye kapılan Nacak arabasıyla durup kaplumbağayı yolun hemen kenar kısmına almayı istedi. Bu esnada ise arka taraftan gelmekte olan Mehmet Orhanlar’ın idaresinde yer alan 20 AB 070 plakasına sahip otomobil Nacak’a çarpmış oldu.

Arabanın çarpmasının etkisiyle beraber savrulup yola düşmüş olan Nacak olayın yaşandığı yerde yaşamını yitirdi. Kazadan hemen sonra çarpmanın etkisiyle birlikte şoför koltuğunda yer alan Orhanlar’ın da yaralandığı açıklandı. Olayın yaşanmış olduğu yere sevk edildiği açıklanan sağlık ekiplerinin tarafından Orhanlar, gerçekleştirilen ilk müdahalenin hemen sonrasında hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Kaplumbağayı kurtarmaya çalışırken yaşamını yitirmiş olan Nacak’ın cansız bedeni de otopsi gerçekleştirilmek amacıyla hastanenin morguna kaldırıldı.

Kazayla alakalı olarak bir soruşturma başlatılmış durumda.