Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesinin Belediye personeli, Kızılay Denizli Şubesi’nin gerçekleştirmiş olduğu kan bağış kampanyasına destek oldu. Kızılay Denizli Şubesi’nin tarafından gerçekleştirilmiş olan kan bağışıyla alakalı kampanyaya, belediyenin personelleri de çok yoğun bir şekilde ilgi göstermiş oldu.

Kızılay’ın Denizli ilinde yer alan Şubesi tarafından gerçekleştirilmiş olan kan bağışıyla alakalı kampanyaya, belediyede çalışan personeller çok yoğun bir şekilde ilgi göstermiş oldu. Kızılay ekiplerinin yapmış olduğu sağlık kontrollerinin hemen sonrasında ise personeller kan bağışında bulunmuş oldular.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan, kan bağışı gerçekleştirmiş olan personeline teşekkür etmiş oldu. Başkan görevinde bulunan Doğan; ”Kan bağışında bulunmak, bir yaşam kurtarmakla eş değer bir durumdadır. Kan acil bir şekilde değil, devamlı bir şekilde ihtiyaçtır. Öte yandan kan vermiş olmanın vücudumuz açısından da pek çok yararı var. Kalp kriziyle alakalı riski %90 oranında azaltmakta, hücrelerimiz yenilenmiş oluyor. Kan bağışında bulunmuş olan bütün personelimize de teşekkür etmekteyim. Bağışlanmış olan bütün kanlar, can olsun ve yaşam olsun” ifadeleri ile konuşmasını tamamladı.