Denizli ili içerisinde lastiklerinin alev aldığı açıklanan kavun yüklü durumda bulunan kamyonet kontrolden çıktı ve devrildi. Kaza esnasında şoför yaralanmış bir durumdayken, kamyonet içerisindeki yüklerin etrafa saçılmasından dolayı Denizli -Antalya karayolu da yaklaşık olarak yirmi dakika kadar ulaşıma kapalı bir şekilde kalmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konusu bu kaza, Serinhisar ilçesinin çıkış kısmında gerçekleşti. Zekeriya Verimcek idaresinde bulunan 20 P 2244 plakasına sahip kavun yükü bulunan kamyonetin 2 tane lastiği seyir halinde olduğu esnada halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı aniden alev almış oldu. Hemen sonrasında ise kontrolden çıkmış olan kamyonet yolun ortasına hızlı bir şekilde devrildi.

Kamyonetin kasasında yer alan kavunlar da etrafa saçılmış oldu. Çevrede yer alanların haber vermesiyle birlikte olayın gerçekleştiği yere polis ekipleri ile birlikte sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. Kısa zaman içerisinde olayın yaşandığı yere intikal eden itfaiye personelleri aracın lastik kısmından çıkmış olan yangına müdahalede bulunup kısa zamanda söndürdü. Hemen sonrasında ise itfaiye erleri yollara savrulmuş olan kavunların toplanması için yardım talep etti. Sağlık personelleri ise yaralanmış olan şoför Verimcek’e müdahalede bulundu. Denizli – Antalya karayolu kısmının, Denizli iline doğru olan yönünde trafik etrafa dağılmış olan kavunlar sebebiyle yaklaşık olarak yirmi dakika kadar durmuş oldu. Kavunların yolun üzerinden temizlenmesinin hemen sonrasında yol üzerindeki trafik normal seyrine dönmüş oldu.

Kazanın hemen sonrasında ise soruşturma başlatıldığı açıklandı.