Denizli ilinde yer alan Kale ilçesi içerisinde meydana gelen orman yangını esnasında 5 dekar büyüklüğünde bir alanın zarar gördüğü açıklaması yapıldı.

Elde edilen bilgilere bakılır ise, Esenkaya Mahallesi’nde yer alan kızılçam ormanı içerisinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi.

Çevrede yer alanların ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın yaşandığı yere Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı durumdaki sevk yönlendirildi.

Söz konusu bu yangına 33 tane orman işçisi ile birlikte 11 tane arazözle beraber helikopter de yardımda bulunarak hızlı bir şekilde müdahale gerçekleştirildi. Yaklaşık olarak üç saat içerisinde kontrol altına alınabilmiş olan bu yangın esnasında ilk belirlemelere bakılır ise beş dekar büyüklüğüne sahip bir ormanlık alan zarar görmüş oldu.

Denizli Orman Bölge Müdürü görevinde bulunan Mustafa Korucu, burda gazetecilere yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, söz konusu arazinin sarp bir durumda olmasından dolayı alevlere müdahale etmeye helikopterle başlamış olduklarını, daha sonrasında ise yer ekiplerinin destek vermesiyle birlikte yangını daha fazla büyümeden kontrol altına almış olduklarını ifade ederek, söndürme çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Söz konusu bu yangın ise herkesi çok fazla korkuttu.