Genç ressamlardan biri olan Sinem Demirci, çizmiş olduğu çok çarpıcı kadın figürlerinden dolayı sosyal medya üzerinde dikkatleri üstüne toplamayı başarmış oldu.

2018 senesi içerisinde dünyanın genelindeki sanatçıları bir araya getirmiş olan Art Show Sanat Fuarı esnasında yer almayı başaran Türk Ressamlardan biri olan Sinem Demirci, annesi intihar etmiş bir tane kız çocuğundan esinlendikten sonra yapmış olduğu bir portre sayesinde sanatseverlerin çok yoğun bir şekildeki ilgisi ile karşılaşmıştı.

Çalışmaları üzerinde sürekli olarak değişik bir duygu aramakta olduğunu açık bir şekilde ifade etmiş olan Sinem Demirci, yapmış olduğu resimleri sayesinde de kendisinden sürekli olarak söz ettirmeyi sürdürüyor. Eksikliği aslında harika olmanın bir parçası olarak görmeye devam ettiğini açıklayan Sinem Demirci, kendinden de bir parça bırakmış olduğu kadın temasına sahip çalışmalarından dolayı da çok fazla dikkat çekmeyi sürdürüyor.

Dişilerin doğa üzerinde yer alan en güçlü ve en derin duyguları taşımakta olduğu konusunda bir inancı olduğunu açık bir şekilde ifade eden genç yaştaki ressam, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu çalışmalarını da paylaşarak daha fazla insana temas edebilmeyi hedeflemiş bir durumda.