Denizli ili içerisinde kaçak alkol üretilen bir imalathaneye polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alınmış bir durumdayken operasyon kapsamında 640 litrelik alkol üretimi konusunda kullanılmakta olan etil alkol, 40 litrelik bir alkol ve tam elli iki şişe kaçak ve sahte alkol ele geçirilmiş oldu.

Söz konusu bu operasyon ise, Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir şekilde faaliyet gösteren KOM ekiplerinin tarafından gerçekleştirildi. Almış olduğu bir istihbaratı kısa zamanda değerlendirmiş olan ekipler, sağlıksız koşullar içerisinde şişeleme işlemi yapıp alkollü içkileri imal ettikleri bir yer tespit etmiş oldu. Şüpheli durumdaki şahıslar tarafından üretilen kaçak alkolleri, piyasaya da plastik bidon veyahut daha öncesinde kullanılmış durumda bulunan cam şişelere sahte bandrol yapıştırıp tekrar orijinal durumda bulunmayan kapak jelatinlerini yapıştırıp çıkarttıkları tespit edildi.

Bodrum kat kısmını kaçak bir imalathaneye döndürmüş olan şahıslara yönelik gerçekleştirilen özel operasyon esnasında koliler içinde paketlenmiş bir durumda üstünde ise tıbbi kullanım maksatlı ibaresi yer alan ve tahıl ürünlerine özel olarak üretilmiş olduğu yazan etil alkolün yanı sıra tekrar su şişesinin iç kısmında hazır durumda kaçak bir şekilde sahte alkoller bulundu. Aramalar sonrasında ise 640 litre olduğu açıklanan alkol üretimi konusunda kullanılmış olduğu değerlendirilmekte olan etil alkol, 40 litrelik bir alkol ve elli iki şişe kaçak ve sahte alkol ele geçirilmiş oldu. Operasyon esnasında 6 kişinin gözaltına alınmış olduğu ifade edildi.