Merkezefendi Belediyesi’nde yer alan Denizli Basket’in mücadele edecek olduğu Türkiye Basketbol Liginin 2019 ila 2020 sezonuna ait fikstür çekimi yapıldı. Çekilmiş olan bu fikstüre bakılır ise Merkezefendi Belediyesinde yer alan Denizli Basket ilk maçı için Samsun deplasmanı içerisinde çıkmış olacak. Denizli Basket kulübünün Baş Antrenörü görevinde bulunan Ateşdağlı açıklamasında; ”Çok iyi bir rakip ile birlikte deplasmanda oynamış olacağız. Kazanabilmek amacıyla elimizden gelen herşeyi yapmış olacağız. Yeni sezon içerisine de çok güzel bir başlangıç gerçekleştirmeyi istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Basketbol Liginde yer alan fikstür kuraların çekimi ise İstanbul ili içerisinde gerçekleştirilmiş oldu. Gerçekleştirilmiş olan fikstür çekimi esnasında Merkezefendi Belediyesinde yer alan Denizli Basket’in fikstürü de açık bir şekilde belirlenmiş oldu. Denizli Basket kulübünün birinci haftada yer alan rakibi ise Samsunspor olarak öne çıktı.

Karşılaşmanın günüyle birlikte saati konusunda bir açıklama yapıldı. Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan, yeni sezon içerisinde çok daha başarılı bir grafik çizecek olduklarını ifade etti. Başkan görevinde bulunan Doğan açıklamasında; ”Yeni başlayacak sezonun hayırlı bir duruma olmasını dilemekteyim. Fazlasıyla güçlü bir takım kurmuş olduk. Taraftarlarımızı ise gerçekleşecek maçlarımıza beklemekteyiz. Bu sezon içerisinde de Denizli ilini en iyi bir biçimde temsil etmiş olacağız. Birinci maçımızdan da galibiyet alarak ayrılmayı istiyoruz” ifadelerine yer verdi