Denizli ili içerisinde bir tane şahıs hapishaneden çıkar çıkmaz tekrardan dolandırıcılık yapmaya başladı. 79 yaşında bulunan bir adamı tam tamına 10.000 Türk Lirası tutarında dolandırmış olan şahıs jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konusu bu olay Sarayköy ilçesinde yer alan Duacılı Mahallesi içerisinde gerçekleşti. 79 yaşında bulunan A. T. adlı kişiyi telefon ile aramış olan Çınat T. (40), kendini bir jandarma personeli şeklinde tanıtmış oldu. Hemen sonrasında ise yaşlı durumdaki adama telefondayken evinde yer alan bütün paraların çalıntı ve tamamen sahte oldukları şeklinde bir istihbarat almış olduklarını ve kontrol yapabilmek amacıyla eve gelecek olduklarını ifade etti.

Bu görüşmenin sonrasında paniğe kapılmış olan yaşlı durumdaki adam, Çınar T.’nin söylemiş olduklarına inanıp evine davet etme kararı aldı. Hemen sonrasında evde yer alan 10.000 Türk Lirası tutarındaki parayı inceleme yapmak bahanesiyle alamış olan Çınar T., yaşlı durumdaki adamın bir anlık dalgınlığını fırsat bilerek hızlı bir şekilde evden kaçmış oldu. Daha sonra dolandırılmış olduğunun farkına varan A. T., jandarma ekiplerini arayıp yardım talep etti.

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden jandarma ekipleri çevrede yer alan güvenlik kameralarını inceleme altına aldıklarında olayı gerçekleştirenin dolandırıcılık sebebiyle sabıkası bulunan Çınar T., olduğunu belirledi. Olay gerçekleştikten 1 gün geçtikten sonra gerçekleştirilen operasyon ile Çınar T. Denizli ilinde yakalanıp hemen gözaltına alınmış oldu.