JTonYouTube ismine sahip olan YouTube kanalının sahibi, sosyal medya fenomenlerinden biri olan Enes Batur ile alakalı kanıtlarıyla sunmuş olduğu çalıntı videolarla alakalı iddia da olay yaratmış oldu.

Farklı büyük kanallara bakarak esinlenilebilir, fikir alınacak olabilir ancak bu iddiaya bakılır ise Enes Batur’un yapmış olduğu komple içeriğin kendini direkt bir şekilde kopyalamış olmak. YouTube platformu üzerinde pek çok büyük kanal yer alıyor lakin son dönemlerin en popüler hale gelen kanal sahipleri: PewDiePie ile birlikte MrBeast olarak öne çıkıyor. Bu söz konusu 2 tane kanaldan özellikle de MrBeast, orijinal durumda yer alan içerikleri sayesinde dünyayı eğlendirmiş oluyor.

Ülkemizin en büyük YouTube içerik üreticileri arasında yer alan Enes Batur da, JtonYouTube adına sahip YouTube kanalı sahibinin iddialarına bakılırsa meğerki aylardan beri o 2 tane YouTuber’ın içeriğini kopyalamaktaymış.

İddia demekteyiz ancak JTonYouTube adına sahip kanal sahibi fazlasıyla güçlü kanıtlarından dolayı da bu iddiayı doğrulamış oluyor. Çalıntı durumdaki içerikleri ortaya çıkartmış olan JTonYouTube adına sahip olan kanal Enes Batur’la alakalı bir tane video oluşturmuş oldu. Video üzerinde Batur’un, PewDiePie’dan video çalmakta olduğunu da savundu.

Dış dünyaya açık bir şekilde yansımış olan bu durum Enes Batur’u çok fazla sevindirmedi. JTonYouTube’un kendisiyle alakalı yapmış olduğu videoya telif gönderen ve videonun kaldırılacak olmasını sağlayan Enes Batur’a karşı tepkiler daha da fazla büyümüş oldu.