Annesi olan Emine Bulut’un, babası Fedai V. tarafından öldürülmüş olmasına tanık olarak kayıtlara yansıyan F. B. B.’ye ilk gün itibariyle sahip çıkmış olan Haluk Levent, telefon üzerinde görüntülü bir şekilde konuşup ufak kıza da destek olmuş bulundu. Levent; ”B.’nin ise yüzü artık gülmekte, o bizim kızımız” ifadelerine yer verdi.

Ünlü durumdaki sanatçılardan Haluk Levent, annesi gözlerinin önüne katledilmiş olan F. B. B. ve telefon üzerinde görüntülü bir şekilde konuşup, destek olmaya başladı. Levent ise, kendisiyle konuştuğu esnada yüzü gülmüş olan F. B. B.’nin fotoğrafını Twitter hesabı üzerinden paylaşıp, ilk gün itibariyle Aile, Çalışma ile Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı’yla ailenin yanında yer aldıklarını ifade etti.

Levent açıklaması içerisinde; ”Biraz önce Emine Bulut’un babası ile birlikte kardeşleri, Anadolu Halk ile Barış Platformu’nun avukatları için vekaletname vermiş oldular. Söz konusu bu davanın sıkı takipçisi konumunda bulunacağız. Öte yandan B’nin artık yüzleri gülmekte. O bizlerin kızı. B.’nin bu fotoğrafını paylaşma konusunda tereddütte bulundum ilk önce. Ancak bakıyorum ki her bir yanda her tarafta onun görüntüleri bulunuyor ve sürekli olarak ağlayan hepimizi kahretmiş bazı görüntüleri. Bundan dolayı da aileden izin alıp paylaştım. Ben ise ona ”Yakın bir zamanda yanına gelerek şarkı söyleyeceğim” dedikten sonra da gülümsedi. Sürekli olarak gülsün!” şeklinde konuştu.