Denizli ili içerisinde gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip bir depremden dolayı Çardak ilçesi içerisindeki kırsal bir alanda göçük meydana geldiği açıklandı.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, Afyonkarahisar ila Denizli kara yolunun kenar kısmında bir toprak göçmüş durumda. Çardak ilçesi ile Dazkırı arasında yer alan yolun üst bölümündeki göçükten dolayı da toz bulutu oluşmuş oldu. Artçı sarsıntılar sebebi ile yükselmiş olan toz bulutu çok uzun bir zaman boyunca etkili olmuş durumda.

Söz konus ubu depreme, Çardak Çöp Deposu yakınına sahip kum ocağında yakalanmış olan Alpay Maden’in de üstüne ise toprak kaymış oldu. Bacakları toprağın altında kalmış olan Maden, kalmış olduğu yerden kendi olanaklarıyla çıkmayı başarmış oldu.

Diğer taraftan, Denizli Valisi görevinde buluna n Hasan Karahan ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Çardak ilçesi içerisinde evleri zarar görmüş vatandaşlara da ziyaret gerçekleştirdi.
Depremzedeler için geçmiş olsun dileklerini iletmiş olan Karahan ile birlikte Zolan, evleri zarar görmüş olanlara da çadır dağıtımı yapılacak olduğunu açık bir şekilde ifade etti.