Yeniden beraber olma teklifini kabul etmediği eski erkek arkadaşının tarafından tam tamına 22 defa bıçaklanmış olan genç kız, cezaevi içerisinden tahliye edilen sevgilisinden korktuğundan dolayı Haluk Levent ile birlikte ekibinden yardım talep etti. Genç yaştaki kızın yardımla ilgili çağrıda bulunmasından sonra zanlı yeniden tutuklandı.

Antalya ili içerisinde yaşamını sürdüren 23 yaşında bulunan Sevgi Çetinkaya , tekrardan beraber olma teklifini kabul etmediği eski sevgilini İrfan Kansu’nun tarafından tam tamına 22 defa bıçaklandı. Kansu’nun 2 sene boyunca tutuklu kaldıktan sonrasında tahliye edilmiş olduğunu, itirazda bulunulmasından sonra tekrardan tutuklanmış olduğunu ifade eden Çetinkaya; ”Karar duruşması esnasında beraat edecek olduğundan korkmaktayım. Cezadan kurtulu ise ilk bulacağı kişi de kesinlikle benim. Bundan böyle adaletin yerini bulmasını talep ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Çetinkaya, sosyal medya hesabı üzerinden Haluk Levent ile birlikte ekibinden yardım talep etti. Genç yaştaki kızın çağrıda bulunmasının hemen sonrasında harekete geçmiş olan Haluk Levent ile birlikte AHBAP’ın avukatlarınan bir tanesinin girişimleriyle zanlı yeniden tutuklandı.

2017 senesi içerisinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde yer alan Maliye Bölümü içerisinde öğrenim görmüş olan Sevgi Çetinkaya, aynı üniversitede yer alan Mühendislik Bölümü öğrencilerinden biri olan İrfan Kansu’yla kısa zamanlı bir beraberlik yaşadı. İrfan Kansu’dan ayrılmış olan Çetinkaya, sonrasında ise K. Y.’yle görüşmeye başladı. Ayrılığı hiç bir şekilde kabul etmemiş olan İrfan Kansu, Çetinkaya’yı pek çok defa arayıp tekrardan görüşmeyi istediğini ifade etti. Fakat Çetinkaya ise bu isteği kabul etmedi.