Son dönemlerde müzik dünyası üzerinde başlamış olan Popçu ve Rapçi tartışmalarına müzisyen ve aynı zamanda oyuncu olan Metin Çanak’tan çok değişik bir yorum gelmiş oldu. Ünlü durumda bulunan müzisyen, dönemindeki en çok sevilen müzik çeşidinin arabesk müziği olduğunu ısrarlı bir şekilde vurgulamış durumda. Çanak, sesi ile birlikte yorumunu beğenmiş olduğu şarkıcılardan Funda Arar’a ise övgüler dolu sözleri söyledi.

Metin Çanak açıklaması içerisinde ”Ne pop müzik ne de rap Türkiye’nin her dönemlerde en popüler durumda yer alan müziği arabesktir. Unutmamak gerekiyor ki son dönemler içerisinde pop müziğin en önemli temsilcilerinden biri olan Sıla ile birlikte Berkay, Funda Arar ve hatta Demet Akalın bile Arabesk durumda yer alan eserleri kendilerine has tarzları ile yorumlamaya başlamış durumdalar” şeklinde konuştu.

Çanak konuşmasının devamında ise; ”Müzik aslında tamamen toplumsal bir kültürü oluşturmaktadır. Bizim ülkemiz içerisinde sosyo-ekonomik durumda yer alan tabloyu göz önünde bulunduracak olursak, arabeskin her bir dönem içerisinde popüler olmayı sürdüreceği de herkes tarafından biliniyor” ifadeleriyle konuştu.

Geçtiğimiz akşam üzeri Harbiye Açıkhava içerisinde Funda Arar’ı dinlemiş olan Metin Çanak sonrasında ise ”Funda, aslında benim demiş olan Arabeskçilerden çok daha iyi bir şekilde arabesk gırtlağına sahip bir durumda” ifadelerine yer verdi.