İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, ünlü ve başarılı sanatçılardan biri olan Candan Erçetin’le ortak bir şekilde çekmiş olduğu video aracılığıyla bütün İstanbulluları 30 Ağustos gecesinde Üsküdar ilçesinde gerçekleştirilecek Zafer Bayramı kutlamaları ile birlikte Candan Erçetin konseri için davet etmiş oldu.

İmamoğlu açıklaması içerisinde; ”Bizler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bu yıl içerisinde hepimizin bir zaferi olarak tanımladık. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı şu şekilde İstanbulluyla, sizle beraber aslına bakılırsa buluşup kutlamış olacağız, kucaklamış olacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na ise ben İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlarımızı davet ediyorum ancak sizle beraber davet etmiş olmaktayım” ifadelerine yer vererek ricada bulunmuş oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun kullanmış olduğu sözlerini ise herkes tarafından sevilen şarkıcılardan Candan Erçetin çok büyük bir nezaket ile karşılayarak şu sözlere yer verdi;

”Ben de davet etmekteyim zira benim açımdan da fazlasıyla anlamlı, fazlasıyla önemli sizin anlatmış olduğunu her şeye de katılmamak olanaklı değil. Bu günlerimizi borçlu bulunduğunu kişi ile birlikte kişiler bellidir. Dolayısı ile bunu hep beraber toplanarak coşku ile kutlamak, bizleri de fazlasıyla heyecanlandırmakta”