Paris Match için özel bir röportaj vermiş olan dünya çapında üne sahip modellerden Naomi Campbell, moda endüstrisi içerisindeki çeşitliliği tartışma esnasında herkesi şaşkın eden bir olay açık bir şekilde ifade etti. Campbell, Cannes Film Festivali esnasında arkadaşı ile birlikte bir tane otel içerisinde gerçekleştirilen etkinliğe katılım sağlamayı istedi fakat ten renginden ötürü otelin içerisine alınmadı.

Söz konusu bu olayın Cannes Film Festivali esnasında gerçekleşmiş olduğunu ifade eden 49 yaşında bulunan Campbell, içeri alınmamı olduğu otelin ismini ise hiç bir şekilde açıklamadı. ”Ten rengimizin koyu olmasından ötürü arkadaşım ile birlikte benim içeriye girmemize hiç bir şekilde müsade edilmesi” ifadelerine yer veren model, otelin giriş kısmında yer alan görevlinin kendilerine etkinlik içerisinde yer kalmamış olduğunu belirttiğini fakat kendilerinden sonra gelen davetlileri almayı sürdürdüğünü ifade etti.

Campbell, geçmiş olduğumuz Nisan ayı içerisinde belirli bir tane ülkenin de kendini siyahi olduğundan dolayı reklam kampanyası içerisinde oynatmayı istemediği konusunda bir açıklama yapmıştı. Model, bu olayla alakalı olarak ”Burda yer alan eşitsizlik halen tam anlamı ile düzelmiş bir durumda değil. Yeni bir tane kampanyanın yüzü olmuş durumdayım. Fakat bana, siyahi olduğumdan dolayı belirli bir tane ülkenin bana ait fotoğrafımı kullanmayacak olduğu ifade edildi” şeklinde konuşmuştu.