1990’lı senelere damgasını vurmayı başaran arabesk şarkıcılarından biri olan Devran Çağlar, geçirmiş olduğu kalp krizi sonrasında yaşamını yitirdi. Devran Çağlar’ın yaşamını yitirmiş olduğu haberi, sahne alacak olduğu mekanın sosyal medya hesabı üzerinden duyurulmuş bir durumda.

Devran Çağlar Kim?

Devran Çağlar, 1 Ocak 1963 senesi içerisinde Adana ilinde dünyaya gözlerini açtı. 1990’lı senelerin ünlü ünlü arabesk şarkıcılarının arasında yer alan ve çok uzun bir zaman boyunca isminden söz ettirmeyi başaran Çağlar ayrıca üç tane sinema filmi içerisinde de rol almıştır. Şöhret olmayı başardığı senelerde Bülent Ersoy’un tahtının adayı olarak görülmeye başlanan şarkıcı, zaman içerisinde popülerliğini kaybetmiş ve kendisi de bu duruma neden olanın diva olduğunu ileri sürmüştü. Öte yandan gerçek adının Şeref Kolçak olduğunu açık bir şekilde belirten Devran Çağlar, usta durumdaki oyunculardan Eşref Kolçak’ın kendisinin gerçek babası olduğu konusunda iddiaları ortaya atmıştı. Eşref Kolçak’ta daha sonrasında bu iddiaları net bir dil ile red etmişti.

Eşref Kolçak konu ile alakalı bir açıklama gerçekleştirerek; ”Benim 56 sene devam eden evliliğim süresince tek bir eşim Özcan Kolçak oldu ve benim sadece bir tane oğlum bulunuyor; o ise Harun Kolçak’tır. Buna benzeyen haberlerden zevk almakta olanları da Allah’a havale etmekteyim.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.