Çevre ile Şehircilik Bakanı görevinde bulunan Murat Kurum, dün Denizli ili merkez olarak gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip depremden en çok etkilendiği açıklanan Bozkurt ilçesiyle Çardak ilçesinde çeşitli incelemeler gerçekleştirdi. Deprem bölgesi içerisinde yer alan son durumla alakalı olarak bilgi aktarımı gerçekleştiren Bakan görevinde bulunan Kurum, depremzedelere 250 tane konut yapılacak olduğunu ifade etti.

Bakan görevinde bulunan Kurum konuyla alakalı olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi;

”Denizli ili içerisinde dün gerçekleşmiş olan depremden dolayı incelemiş olduğumuz 976 tane binanın 108 tanesi ağır hasarlı bir şekilde, 868 tanesi de hafif hasarlı bir vaziyette. Ağır hasarlı bir durumda bulunan binaların yıkılmasına da bir an önce başlamış olacağız.

Bozkurt ilçesi ile birlikte Çardak ilçesi belediyelerimize ise nakdi bir şekilde yardım yapmış olacağız. Denizli ilinin Bozkurt ilçesi içerisinde 150 tane konut ile birlikte cami inşaatını başlatmış olacağız. Çardak ilçesi içerisinde de 100 tane konut yapılmış olacak. En geç ay sonu geldiğinde inşaat sürecinin başlamış olmasıyla beraber 5 ila 6 ay içerisinde bu konutları bitirerek hak sahibi vatandaşlarımıza vermiş olacağız” ifadelerine yer verecek.