Denizli ili içerisinde Bozkurt ilçesinin merkez olduğu 6 büyüklüğüne sahip depremin sonrasında bölge üzerinde çadır kurulumuna başlanmış bir durumda.

Denizli Valiliği tarafından yapılmış olan yazılı açıklama içerisinde, depremin hemen sonrasında Bozkurt Kaymakamlığı ile birlikte AFAD İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Türk Kızılayı, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ilk sırada olmak üzere alakalı bütün kurumların deprem bölgesi üzerine intikal etmiş olduğu ifade edildi.

Afyonkarahisar ili içerisinden koordinasyon tırının yola çıkmış olduğu da ifade edilen açıklama içerisinde, şu ifadeler yer almış oldu;
”UMKE ekipleri arasından da 2 tane tim olay yerine ulaşmış bir durumdadır. Afyonkarahisar ili içerisinden tekrar 3 tane arama kurtarma ekibi, 1 tane mobil koordinasyon tırı ve 18 tane personel Bozkurt ilçesi için görevlendirilmiş bir durumdadır. Deprem bölgesi içerisinde Kızılay tarafından 240 tane çadır ile birlikte çadırların kuruluşu esnasında destek sağlayabilmek maksadıyla 40 tane asker görevlendirilmiş bir durumdadır. Bölge içerisinde Kızılay tarafından 2.000 kişiden oluşan kumanya da hazırlanmış bir durumdadır. Tedbir maksatlı kesilmiş olan elektrik enerjisi de tekrardan verilmeye başlanmış durumdadır.”