Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesi iler birlikte Merkezefendi ilçesinde gerçekleştirilen özel uyuşturucu operasyonu kapsamında 367 gramlık sentetik bir şekilde uyuşturucu ele geçirilmiş durumdayken, gözaltına alındığı açıklanan 4 tanesi İran uyruğuna sahip 5 tane zanlı da tutuklanmış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, şüphelilerden bazılarının kenti uyuşturucu getirerek satmaya çalışmakta olduğu bilgisini almasının hemen sonrasında özel bir çalışma başlatmış oldu.

Polisler ise, İran uyruğuna sahip olduğunu tespit ettiği şüpheli şahısları takibe alıp, 3 farklı adrese eş zamanlı bir şekilde operasyon gerçekleştirdi. Operasyon esnasında ise, Bağbaşı Mahallesi’nde yer alan bir tane apartmanın çatı katında yer lan daire içerisinde 367 gram ağırlığında bir sentetik uyuşturucu bulunmuş oldu.

Mehmetçik Mahallesi içerisinde yer alan bir evde gerçekleştirilen arama esnasında da ruhsatsız bir şekilde tabancayla birlikte 8 gramlık bir esrar, 2 tane hassas terazi, 3 gramlıkta eroin ele geçirilmiş oldu.

Emniyet Müdürlüğü içerisinde yer alan işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk işlemleri gerçekleştirilen 4 tanesinin İran uyruğu olduğu açıklanan toplamda 5 tane zanlı, tutuklanıp cezaevine yollandı.