Denizli ili içerisinde gerçekleştirilmiş olan uyuşturucu operasyonu esnasında 1 kilo 250 gramlık sentetik uyuşturucu ele geçirilmiş bir durumdayken, gözaltına alındığı açıklanan İran uyruğuna sahip 2 tane zanlı da tutuklanmış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını gerçekleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2 tane şüpheli şahsın kenti uyuşturucu getirerek satmaya çalışmakta olduğu bilgisinin üstüne özel bir çalışma başlatmış oldu.

Polisler, İran uyruğuna sahip olduğunu tespit ettiği şüpheliler arasından K. S. ile birlikte A. G’yi sıkı bir şekilde takip altına aldı. Şüpheli şahısların yer aldığı aracı meydana gelen kovalamaca sonrasında Çamlaraltı Mahallesi içerisinde durdurmayı başaran ekipler, otomobil içerisinde yapmış oldukları arama esnasında 1 kg kadar sentetik uyuşturucu ele geçirmiş oldu.

Zanlı şahısların kalmakta oldukları evde dedektör köpekler kullanılarak gerçekleştirilen çok daha detaylı arama esnasında ise elektrik kablosunun kutusu içine saklanmış bir durumda 250 gramlık daha sentetik uyuşturucu bulunmuş oldu.

Emniyet Müdürlüğü içerisinde gerçekleştirilen işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevkleri yapılan zanlılar, çıkartılmış oldukları mahkeme tarafından da tutuklanarak ceza evine gönderildi.