Denizli ili içerisinde gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip depremden dolayı zarar görmüş evlerde yaşamını sürdüren vatandaşlar Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığının yanı sıra Türk Kızılay tarafından kurulmuş olan çadırlara geçiş gerçekleştirmeye başlamış durumda.

İlçe içerisinde yer alan Bozkurt Stadyum içerisinde AFAD ile birlikte Türk Kızılay tarafından getirilmiş olan çadırlar, askerlerin yanı sıra taraftar gruplarının da yardım etmesi ile kısa zamanda kuruldu. Yetkili ekipler tarafından oluşturulmuş kriz masasına intikal eden vatandaşlar, çadırlarda kalabilmek amacıyla da kayıt gerçekleştirdi. Kayıt yapılmasının hemen sonrasında ise depremzedeler çadırları içerisine yerleşmeye başlamış oldu.

Diğer taraftan vatandaşlardan bazıları da kendi olanaklarıyla evlerinin bahçe kısımlarına çadır kurmuş oldu. Deprem esnasında evi zarar görmüş olan vatandaşlardan biri ise gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, sarsıntının gerçekleştiği anda iş yerinde yer aldığını ifade etti. Hasar gerçekleştiği bilgisine ulaştıktan sonra evine gitmiş olduğunu ifade eden Çoban; ”Eve geldiğim zaman eşyalarımın zarar görmüş olduğunu ve evde yer alan duvarların da çatlamış olduğumu gördüm.” ifadelerine yer verdi.

Başka bir tane depremzede ise depremden hemen sonra evinin bahçesine kendisi kurmuş olduğu çadırla alakalı bilgi verdi.