Denizli ili içerisinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu kullanıcısı gibi bir kılığa girip halkın arasında bonzai ismiyle bilinen ”Sentetik Kannabinoid” üreten zehir tacirlerine yönelik olarak bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon esnasında 5 tane farklı suçtan aranması bulunan ve ceza evi firarisi olarak aranan 1 kişi tutuklanmış oldu.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü içerisinde faaliyetlerine devam eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler almış oldukları istihbarat çalışmalarından sonra Kurban Bayramı’ndan önce imal etmiş oldukları sentetik kannabinoid maddesini piyasaya çıkartmak amacıyla hazırlanmakta bulunan zehir tacirlerine yönelik olarak bir operasyon gerçekleşti.

Zehir üreten tacirlerin yakalanmamak amacıyla uyuşturucu maddeleri de günü birlik olarak kiralanmış apartlara saklamakta oldukları bilgisine ulaşan Narkotim ekipleri tarafından gerçekleştirilen titiz çalışmalardan sonra uyuşturucu madde saklanmakta olan adres belirlendi. Adresin tespit edilebilmesi amacıyla beraber ikametin etrafında güvenlik önlemi almış olan Narkotim ekipleri söz konusu bu adrese bakın gerçekleştirdi. Baskın esnasında narkotik köpeklerinin de kullanılmış olduğu aramalar esnasında 2 paket şeklinde 0,56 gramlık bonzai ismi ile tanınan sentetik kannabinoid maddesinin ele geçirilmiş olduğu açıklandı.