Denizli ilinde yer alan Merkezefendi Belediyesi’nin Çevre Koruma ile Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipleri, günlük bir şekilde temizlik ile birlikte çöp toplama çalışmalarının yanında semt ile birlikte mahalleler üzerindeki çöp konteynırları üzerinde de kapsamlı bir şekilde temizlik çalışması yapmaya başladı.

Ekipler tamamen boşaltılmış olan konteynırlara yıkamanın yanı sıra ilaçlama işlemi de yapıp dezenfekte etmiş oluyor. Yaz dönemi süresince, Kurban Bayramı ile birlikte daha sonra da özellikle kötü bir durumda yayılan kokuları engelleyebilmek amacıyla ilçe sınırlarında yer alan 5.000 taneden çok çöp konteynırın temizlik işlemiyle hijyenini sağlamakta olan ekipler, konteynırlar üzerinde başlayabilecek bakterin yanı sıra kukulara karşı yıkama çalışmalarıyla birlikte vatandaşların çok daha sağlıklı ve çok daha kaliteli bir şekilde hizmet alabilmesini sağlamış oluyor. Çevre ile birlikte halkın sağlığını da göz önünde bulundurmuş olan Çevre Koruma ile Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşların çok daha sağlıklı ortamlar içerisinde alışveriş gerçekleştirebilmeleri maksadıyla ilçe sınırlarında yer alan pazar yerlerinin temizliklerini de rutin bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Şeniz Doğan devam ettirilen temizlik faaliyetleriyle alakalı bir şekilde; ”Merkezefendi Belediyesi görevlileri olarak bizler halk ile birlikte çevre temizliğine çok büyük bir önem vermekteyiz. Ekiplerimiz ise, hemşerilerimizin sağlıkları açısından çöp konteynırlarının temizliklerinden tutun da pazar yerlerinin temizliklerine kadar çalışmalarını çok büyük bir özveri ile gerçekleştirmekte. Çok daha temiz, çok daha sağlıklı bir Merkezefendi ilçesi amacıyla çalışmalarımız sürekli olarak devam edecek.” ifadelerine yer verdi.