Uçuşmakta olan eteklerinin yanı sıra kırmızı renkli ruju ile Amerikan Sineması’ndaki cinsellik sembolü olarak öne çıkan ve 1962 senesi içerisinde yüksek dozdaki sakinleştirici kullanımından dolayı yaşamını yitiren Marilyn Monroe’nun ölümüne yönelik olarak seneler sonrasında ortaya çıkmış olan bir gerçek, herkesin tüylerini diken diken etti..

Kadınsılığının yanı sıra dram yüklü yaşamından dolayı bir dönemlerde Amerikan Sineması’na adeta damga vurmayı başaran güzel oyunculardan Marilyn Monroe’nun sırlarla dolu ölmesine yönelik yeni bir tane daha detay ortaya çıkmış oldu.
4 Ağustos 1962 tarihi içerisinde, çok yüksek dozda sakinleştirici kullanımından dolayı yaşamını yitirmiş olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı model ve oyunculardan biri olan Marilyn Monroe’nun morg içerisindeyken çekilen tam 3 rulo çıplak fotoğrafının yer aldığı ortaya çıkmış bir durumda.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yeralan Fox News isimli televizyon kanalının, Marilyn’in ölmesiyle alakalı hazırlamış olduğu belgeselle alakalı olarak röportaj vermiş olan Leigh Wiener’ın oğullarından Devik, babasının morga giriş yaptıktan sonrasında 5 rulo fotoğraf çekmiş olduğunu, bunlardan 3 tane ruloyu çalışmakta olduğu magazin dergisine vermiş olduğunu ancak Marilyn’in morgda çekilmiş çıplak pozlarını saklamakta olduğunu ifade etti.

Devik, babasının 1993 senesi içerisinde yaşamını yitirdiğini ancak hiçbir şekilde söz konusu bu fotoğrafların yerini söylememekte olduğunu da açıkça belirtti.