Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan Konservatuar 2019 ila 2020 yeni dönemle alakalı kayıtları 2 Eylül 2019 tarihi içerisinde başlamış olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinde yer alacak Konservatuarının 2019 ila 2020 senesinin yeni eğitimle alakalı dönem kayıtları 2 Eylül 2019 tarihi içerisinde başlamış olacak. 15 tane değişik enstrüman dalı ile kurs vereceği açıklanan bunun yanı sıra 4 tane değişik korosu olduğu açıklanan konservatuar geleceğin sanatçıları için kapılarını açmış oluyor. Geçmiş olduğumuz sene içerisinde kayıtlı durumda bulunan 1.150 tane öğrencisiyle beraber rekor kırmayı başarmış olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Konservatuarı içinde pek çok enstrüman dalı üzerinde kurs verildiği esnada, Türk Halk Müziğinin Korosu ile birlikte Türk Sanat Müziğinin Korosu, Gençlik Korosu ile birlikte Çocuk Korosu da yer alıyor.

Büyükşehir Belediyesinde yer alan Konservatuarının şehir yönünden daha fazla önemli bir ihtiyacı gidermiş olduğunu ifade eden Başkan görevinde bulunan Osman Zolan, konservatuarın genç durumda bulunan yeteneklerin keşfedilerek geleceğin sanatçılarının daha hızlı bir şekilde açığa çıkması konusunda çok büyük bir rol oynamış olduğuna tanıklık etmiş olduklarını ifade edip; ”Denizli ilimizi sanat ile ve kültür ile iç içe bir şekilde yaşatmaya ve gelecek dönemde güzellikler taşımaya gayret etmiş olacağız” ifadelerine yer verdi.