Adnan Oktar Suç Örgütü ile ilgili olarak 11 Temmuz 2018 tarihinde sabah saatler 06:00 civarlarında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından özel bir operasyon gerçekleştirilmişti. Oktar ile birlikte 2 numaralı isimlerinden olduğu açıklanan Didem Ürer’in operasyon gerçekleşmeden dakikalar öncesinde villadan kaçtıkları esnada güvenlik kameraları tarafından çekilmiş özel görüntüleri ortaya çıkmış bir durumda.

Sabah’ta geniş bir yer almış olan habere bakılır ise; lüks villadan kaçmış olan Adnan Oktar ile birlikte Didem Ürer, emniyet güçleri tarafından gerçekleştirilen çalışma sonucunca çok kısa zaman içinde yakalanmıştı. Oktar ile birlikte Ürer’in görüntüler içerisinde dikkatleri çekmeyi başaran çantalarında da çok yüklü bir miktarda döviz çıktığı açıklanmıştı.

Adnan Oktar ile birlikte Didem Ürer’in Kandilli’de yer alan örgütün villasından kaçış anlarına yönelik görüntülere açık bir şekilde ulaşıldı. Görüntülere bakıldığında Kandilli’de yer alan villadan alt tarafa yola doğru iniş yapılabilen bir tane gizli geçidin yer aldığı göze çarpıyor. Bu söz konusu gizli çıkış yolu üstünden operasyon gerçekleşmeden dakikalar öncesinde Adnan Oktar ile birlikte Didem Ürer ana yola iniş gerçekleştiriyor. Aynı zaman içerisinde Oktar’ın kaçmış olduğu yoldan farklı örgüt kadınların da geçmiş olduğu hiç bir şekilde dikkatlerden kaçmış değil.

Operasyon dahilinde inceleme altına alınmış gizli yolun bütün detayları da açık bir şekilde ortaya çıkmıştı. İddialara bakılır ise Adnan Oktar, polis baskını olursa diye 24 saat boyunca Üsküdar’da yer alan villası ile birlikte Kandilli’de yer alan villası içerisinde birer tane araba, sahil kısmında da bir tane tekne bekletmekteydi.