Denizli ilinin Kale ilçesi içerisinde, coğrafi işaret belgesi bulunan 3 tane biberden bir tanesi olarak öne çıkan Kale biberinin tanıtımıyla alakalı olarak 25. defa gerçekleştirilen Kaledavaz Biber Festivali, çok büyük bir ilgi görmüş oldu.

Söz konusu bu festival, Çarşı Meydanı içerisinde mehteran gösterisi ile başlamış oldu. AK Parti’nin Grup Başkan Vekili ve aynı zamanda Denizli Milletvekili görevinde bulunan Cahit Özkan burda gerçekleştirmiş olduğu konuşma esnasında, Kale ilçesinin güzel insanlarıyla alakalı çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.

İlçenin gelecek günlerinin çok daha güzel bir durumda bulunacağına inancının tam olduğunu belirten; ”Kale biberini tüm dünyaya tanıtmış olacağız. Bu fazlasıyla çalışkan memleketin üretmiş olduğu özel biber Allah’ın izniyle da tüm dünya üzerinde örnek hale gelecek. Kale biberiyle birlikte ilçemiz gelecek dönemde Denizli ilimizin parlayan yıldızlarından biri olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, belediye görevlileri olarak ilçe içerisinde vatandaşların bütün ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde çok büyük yatırımlara imza atmayı sürdüreceklerini ifade etti. Kale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mehmet Salih Sağınç’ta potasyum açısından çok daha zengin bir durumda bulunan Kale biberinin değeri, tanıtım faaliyetleri ile birlikte her geçen gün artmakta olduğunu ifade etti.