Ünlü modacılardan biri olan Barbaros Şansal, kan verme amacıyla gitmiş olduğu Kızılay standı içerisinde saldırıya uğradım deyip; ”Sen bir gavursun, sen bir vatan hainisin ve de eşcinselsin ifadelerini kullanarak, kan vermemi de engellemiş oldular.” şeklinde yazdı.

Modacılardan biri olan Barbaros Şansal, Kızılay standı üzerinde saldırıya uğramış olduğunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir mesaj aracılığıyla duyurmuş oldu. Şansal, Kızılay standı üzerinde görevli durumda bulunan doktora Belçika vatandaşı olduğunu ifade ettiği esnada kan bağışı amacıyla gelmiş olan bir şahıs tarafından saldırıya uğramış olduğunu ve bu esnada yere doğru itilip darp edilmiş olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Konu ile alakalı olarak bir açıklama gerçekleştirmiş olan Barbaros Şansal; ”Saldırgan durumdaki kişi bana sen bir gavursun, sen bir vatan hainisin ve ayrıca eşcinselsin cümlesini kullandıktan sonra beni hızlı bir şekilde yere doğru itti. Kızılay standı üzerinde yer alan görevli durumdaki doktor ise saldırganı provoke etmiş oldu. Avrupa Birliği kimliğimin bulunmasına ve bu kimlik ile birlikte Türkiye’ye giriş ve çıkış gerçekleştiriyor olmama karşın yabancı kimlikli bulunmam gerekçe gösterilip kan vermem dahi bu ülke içerisinde engellenmiş oldu.” ifadelerine yer verdi.