Barbaros Şansal, binmiş olduğu taksi içerisinde ölüm ile birlikte cinsel saldırı tehdidi almış oldu. Başına gelen olayı yazmış olduğu köşe yazısı esnasında anlatmış olan Şansal, ”Sizce güvende miyiz?” ifadelerine yer verdi.

Yaşamış olduğu olayları kendi köşesi içerisinde anlatmış olan Barbaros Şansal, şu ifadelere yer verdi; ‘Gümüşsuyu’na gitmeyi rica ediyorum lütfen’ Şoför sonrasında aynadan dikkatli bir şekilde beni süzmeye başlıyor. ”Seni bir yerlerden tanımakta mıyım ben?!” dite soruyor ”İnsan insanlara benziyor kardeşim, zannetmiyorum” diye cevap veriyorum. Dikiz aynasını kullanarak üstüme saplanmış bakışlar gözümden kaçmamakta.

İlk önce konsolda asılı bir durumda bulunan cep telefonuna Barbaros Şansal şeklinde seslenmekte. Telefon üzerinden ise ”Türk moda tasarımcısı” benzerinde bir bilgi sesi duyuluyor. Şoför sonrasında ise sürdürüyor: ”Hayır. Bir tane i.ne modacı bulunuyor. İsmi de Barbaros Şansal, seni ona benzettim. sen tanımakta mısın?” diye soruyor ”Bilmiyorum hiç bir şekilde duymadım, o sektör ile ilgim yok” şeklinde cevap veriyorum.

sonrasında sürdürüyor; ”Bizim ülkücülerimiz onu havalimanına geldiğinde ne güzelde benzettiler ama. Yurt dışına kaçıp gitmiş it. Keşke gelmiş olsa da benim arabama bir binse. İlk önce bir güzel tecavüz ederim. Sonrasında ise ver Allah ver, eşek sudan gelinceye kadar dövmeye başlarım. Sonrasında ise öldürüp bir yolun kenarına atıveririm.”

”Türkiye Cumhuriyeti içerisinde hiç bir kimsenin can ile mal güvenliğinin kalmamış olduğunu düşünmeden de edememekteyim.” ifadelerine yer veren Barbaros Şansal, meydana gelen olayın sabahı olduğunda Sarıyer meydanı içerisinde herkesin gözlerinin önünde hakaret uğrayarak darp edilmiş olduğunu ifade etti. Şansal, başına gelen olayları anlatmış olduğu yazısını da ”Sizce güvende misiniz?” şeklindeki bir soruyla bitirdi.