Denizli ilinin Bozkurt ilçesi içerisinde geçtiğimiz hafta meydana gelen deprem esnasında hükümet konağının hasar görmüş olmasından dolayı bu binanın içinde yer alan birimler çadır ile birlikte tırların içinde hizmet vermeye devam ediyor.

Kent içerisinde 8 Ağustos tarihinde gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip depremin hemen sonrasında ekipler, vatandaşların yaralarının sarılabilmesi amacıyla çalışmalara aralıksız bir şekilde devam etmekte. Deprem esnasında evleri ağır bir şekilde hasar görmüş olan depremzedeler, AFAD koordinasyonu ile kurulmuş olan çadırların içinde kalmayı sürdürüyor. Vatandaşlardan bazılarının depremden hemen sonra evlerinin bahçelerine kurmuş oldukları çadırları halen kaldırmadıkları da gözlemlenmekte.

Çevre ile Şehircilik İl Müdürlüğü’nde görevli olan personellerin Bozkurt ilçesiyle Çardak ilçesinde belirlemiş oldukları ağır hasara sahip 344 tane binadan 3 tanesi iş makinaları kullanılarak yıkıldı. İlçe içerisinde deprem esnasında hasar görmüş olan ve hizmet verememekte bulunan hükümet konağı üzerindeki birimler ise çadır ile birlikte tırların içinde faaliyet göstermeyi sürdürüyor.

UYAP isimli sisteme bağlanma mecburiyetinden dolayı adliye içerisindeki işlemler, hükümet konağının hemen bahçe kısmına kurulmuş olan çadırda verilmekte. Bina içinde yer alan öteki birimler de AFAD koordinasyon tırı içerisinde çalışmaya devam ediyor. Hükümet konağının ise farklı bir tane binaya taşınabilmesi amacıyla çalışma başlatılmış olduğu ifade edildi.