Erzurum ilinin uydu üzerinden yayın gerçekleştiren televizyonlarından Kardelen TV üzerinden canlı bir şekilde paylaşılan program esnasında Acun Ilıca’nın BB Erzurumspor için destek programına katılım gerçekleştiren işadamları ile birlikte STK yöneticileri ve de bazı kulüplerin başkanları BB Erzurumspor kulübüne adeta bir destek yağdırmış oldular.

SMS kampanyalarının yanında program esnasında bir forma satışı da gerçekleştirildi. 125.600 tane formanın satılmış olduğu bu program gece çok geç saatlere kadarda sürdü

Ünlü televizyonculardan biri olan Acun Ilıcanın sunuculuğunu gerçekleştirmiş olduğu söz konusu bu programa Erzurum Milletvekillerinden İbrahim Aydemir ile birlikte Selami Altınok, Erzurum Valisi görevinde bulunan Okay Memiş, BB Erzurumspor kulübünün Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Üneş, Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mehmet Sekmen, İlçelerde görevli durumdaki Belediye başkanları, futbolcular, BB Erzurumspor kulübünün Teknik heyeti, bürokratlar, STK’ların başkanlarının yanı sıra taraftarlar ve çok fazla sayıda davetli de katılım gerçekleştirdi.

Program sonrasında ise Acun Ilıcalı, BB Erzurumspor için destek sağlamış olan herkese teşekkür edip; ”Erzurum ili içerisinde olmaktan ve söz konusu bu gurur gününü yaşıyor olmaktan ötürü fazlasıyla mutluyum. Erzurumlu birisi olmaktan onur duymaktayım. Bu şekilde bir teklifi aldığımda hiç bir şekilde düşünmeden hemen kabul ettim. İnşallah BB Erzurumspor kulübü tekrardan Süper Lig’e yükselmiş olacak ve hak etmiş olduğu yerde bulunacak” ifadeleriyle bir konuşma gerçekleştirdi.