Denizli ilinin Bozkurt ilçesi içerisinde gerçekleşen 6.0 büyüklüğüne sahip depremde ağır bir şekilde hasar görmüş olan yaklaşık olarak 80 senelik bir camiyle beraber minaresi çok fazla risk oluşturduğundan dolayı iş makinalarıyla yıkıldı. Bozkurt ilçesi içerisinde gerçekleşen Çardak ilçesiyle ve çevre ilçelerin etkilenmiş olduğu deprem konusunda çok fazla sayıda yapı zarar görmüş bir durumda. Deprem esnasında ağır bir şekilde hasar almış olan yapılardan bir tanesi de Tutuluca Camii olarak açıklandı.

Yaklaşık olarak 80 senelik bir geçmişi bulunan cami içerisinde çok ciddi bir seviyede hasar gerçekleşip kullanılmaz bir duruma gelmiş oldu. Deprem bölgesine özel bir ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı görevinde bulunan Murat Kurum, depremin hemen sonrasında ağır bir şekilde hasarlı olarak tespit edilmiş olan Tutluca Camii üzerinde incelemeler gerçekleştirdi. Bakan görevinde bulunan Kurum incelemelerinin hemen sonrasında beraberinde yer alan yetkililere talimat verip yüksek bir şekilde risk taşıdığından dolayı cami ile birlikte minaresinin yıkılmasını talep etti. Bunun hemen sonrasında harekete geçmiş olan İl Afet ile Acil Durum Müdürlüğünde görevli yetkililerin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı durumda yer alan görevli ekipler bölgeye intikal edip yıkım çalışması başlatmış oldu.

İş makinaları ilk önce caminin istinat duvarlarını yıkarak yıkım işlemlerine başladı. Hemen sonrasında ise iş makinaları yaklaşık olarak 30 dakikalık bir çalışmadan sonra yaklaşık olarak 30 metrelik yüksekliğe sahip minareyi caminin üzerine yıktı. Yıkım sırasında çok büyük bir gürültüyle birlikte toz meydana geldi. Ekipler bir yandan ise yıkım gerçekleştirilen yere su sıkıp toz kalkmasının önüne geçmek için çok yoğun uğraşlar gösterdi. Cami ile birlikte minaresi yaklaşık olarak 2 saatten sonra yıkılmış oldu. Cami üzerinde yer alan molozlarda hafriyat kamyonlarına yüklenip bölge içerisinden kaldırılmış oldu.