Denizli ilinde 22 ton ağırlığa sahip mermer bir blok seyir halinde bulunan tırdan otoyola düşmüş oldu. Denizli – Ankara karayolu üzerinde gerçekleşen bu olay esnasında mermer bloğun düşmüş olduğu esnada arka tarafında bir araç bulunmaması da olası bir facianın önüne geçmiş oldu.

Akıllara sığmayan bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Pınarkent Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Denizli ilinden İzmir iline doğru mermer blok taşımakta olan Osman S. idaresinde bulunan 20 JA 133 plakasına sahip tırın taşımakta olduğu ve yaklaşık olarak 22 tonluk bir ağırlığa sahip mermer blok Pınarkent Kavşağına yakın bir yerde dorseden ani bir şekilde karayoluna düşmüş oldu. Arka taraftan gelen şoförlerin uyarmasıyla birlikte tır şoförü Osman S., arabayı hemen park edip durumu açık bir şekilde anlamaya çalıştı. Mermer bloğun düşmüş olduğu esnada arkasında herhangi bir arabanın yer almaması da olası bir faciayı önlemiş oldu. Olayın hemen sonrasında bölgeye çevrede yer alanların ihbar etmesinin hemen sonrasında gelmiş olan trafik ekipleri de yol üzerinde bir kaza meydana gelmemesi amacıyla güvenlik önlemleri aldı.

Yolun ortasında yer alan mermer bloğun kaldırılabilmesi amacıyla vinç gelmesi konusunda bir beklenti bulunurken bu esnada polisler ise yol üzerinde araç trafiğini mermer bloğun sağ ile birlikte sol kısımlarından sağlamaya çalışmış oldu. Mermer blok ise vincin olayın yaşanmış olduğu yere gelmesiyle beraber yaklaşık olarak 30 dakika sonra yolun ortasından kaldırılıp ilk önce yolun hemen yanına hemen sonrasında ise olayın yaşandığı yere çağırılmış olan 20 AAK 840 plakasına sahip farklı bir tıra yüklenmiş oldu.