Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk önce 19 tane güzergahın devreye girmiş olduğu düzenlemesinin dahilinde 18 tane daha otobüs hattının 28 Ağustos tarihi içerisinde devreye girecek olduğu duyurusu yapıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan şehir içinde yer alan toplu taşıma konusunda başlatmış olduğu uygulamanın dahilinde Denizli kent merkezi tam tamına altı farklı bölgeye ayrılmış bir durumdayken, 36 tanesi ana hat olmak üzre 60 taneye yakın güzergah oluşturulmuş durumda. Bunun dahilinde ilk önce 19 tane ana hat 23 Ağustos 2019 Cuma gününde hizmete alınmış bir durumdayken, geriye gelmiş olan 18 tane ana otobüs hattı da 28 Ağustos tarihi içerisinde devreye girmiş olacak. Bunla beraber ana hatla alakalı düzenlemeler tamamlanmış bir durumdayken, geriye kalmış olan hatlar özellikle de okulların açılması ile beraber devreye girmeyi sürdürecek

Yeni hizmete alınacağı açıklanan otobüs numaralarıyla birlikte hatlara ait duyurular da 25 Ağustos Pazar tarihi itibariyle otobüs durakları ile birlikte otobüslerin iç kısımları, kentin en yoğun durumda bulunan bölgeleri, sosyal medya ile birlikte bütün iletişim araçlarıyla gerçekleştiriliyor olacak. Vatandaşların bu konuda herhangi bir şekilde mağduriyet yaşamamaları amacıyla yeni hatlarla birlikte otobüslerini Denizli Büyükşehir Belediyesine ait resmi internet sayfasından kontrol etmeleri talep edildi.