Denizli İl Jandarma Komutanlığında görevli bulunan trafik ile asayiş timleri motosiklet şoförlerine yönelik olarak bir tanıtım gerçekleştirdi. Söz konusu bu uygulamanın dahilinde 145 tane motosiklet şoförüne 105.814 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş durumdayken, 51 tane motosiklet ise trafik üzerinden men edilmiş oldu.

Denetimlerin ise motosiklet kullanmaya devam eden şoförlerin trafik kurallarına çok daha fazla uyum sağlamaları ve çocuklar için trafik bilincinin yerleştirilebilmesi maksadıyla İçişleri Bakanlığı tarafından ”Dikkat Sizden, Notlar ise Bizden” şeklindeki projenin dahilinde yapılmış olduğu ifade edildi. Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı bulunan trafik ile asayiş timleri geçmiş olduğumuz hafta sonunda motosiklet şoförlerine yönelik bir şekilde denetimler gerçekleştirdi.

Tatilden dönmekte olan şoförler ise Jandarma Trafik Timlerinin tarafından 24 saat boyunca denetlenmiş oldu. Hafta sonunda 2 gün boyunca gerçekleştirilen uygulama esnasında motosikletler de kontrol edilmeye başlandı. Toplam olarak 1.309 tane motosikletin kontrol edilmiş olduğu söz konusu bu uygulama esnasında 145 tane şoföre 105.814 Türk Lirası tutarında bir para cezası uygulanıp, 51 tane motosiklet trafik üzerinden men edilmiş oldu.

Gerçekleştirilen denetlemeler esnasında, şoförlere eğitici bir durumdaki broşürlerin dağıtımı yapıldı. Araç içerisinde yer alan çocuklara da ”Şoför Seyahat Karnesi” dağıtımı yapılarak aracı kullanmakta olan anne ile birlikte babalarını değerlendirecek olmaları, doldurmuş oldukları karnelerini belirtmiş olan internet sayfalarına yüklemeleri talep edildi. Yüklenmiş olan karnelerin arasından en fazla beğeni almış bulunan ilk 100 tane öğrenciye de Jandarma Genel Komutanlığı’nın tarafından bisiklet hediye edilecek olduğu ifade edildi.