Denizli ili içerisinde yer alan UNESCO Dünya Kültür Miras’nın Listesi’nde yer alan Pamukkale ilçesinde, 2.500 senelik tarihi Antik Kleopatra Havuzu, adeta turist akınına uğramakta. Sezon içerisinde en yoğun günlerini yaşamakta bulunan antik havuz içinde, dünyanın her bir tarafından gelmiş olan ziyaretçiler, tarihi sütunların arasında yüzebilmenin tadını doyasıya bir şekilde çıkartmakta.

Pamukkale ilçesinde yer alan Hierapolis Antik Kenti içerisinde, yaz ve kış mevsiminde 36 derecelik bir su sıcaklığı bulunan 2.500 senelik Kleopatra isimli antik termal havuzu, bölgeye gelmiş olan yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de çok yoğun bir şekilde ilgisini çekmekte.

Antik çağlardan bu zamana kadar termal bir şekilde tedavi merkezi olarak bilinmekte olan Pamukkale ilçesinde, milattan sonra 692’de gerçekleşen deprem esnasında, sütunların yıkılmış olması ve termal suyun burda birikmeye başlamasıyla beraber doğal yollarla meydana gelen Hierapolis içerisindeki bu antik havuz, dünya üzerindeki farklı ülkelerinden ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Mısır kraliçelerinden biri olan Kleopatra’nın da yüzmüş olduğu konusunda bir inanç bulunan tarihi havuz, şifa arayışında bulunan ziyaretçilerine antik durumdaki kalıntılar arasında yüzme konusunda bir imkan sunmakta. Gün içerisinde ortalama
olarak 2.500 kişinin girmekte olduğu bu havuz, Rus ile birlikte Uzakdoğu asıllı turistlerin akınına uğramakta.