Türkiye içerisinde yer alan dizi tarihine damgasını vurmayı başaran yapımlar arasında yer alan ve her bir bölümü ile seyirciyi ekranlara kilitlemeyi başarmış Diriliş Ertuğrul, TRT 1 ekranları üzerinde 2 sezon boyunca sürdü ve unutması zor bir final yaparak ekranlara veda etmiş idi.

Dizi ile beraber efsane hale gelen başrol oyuncularından Engin Altan Düzyatan, dizinin sona ermesiyle beraber arka arkaya gelmiş olan film ve dizilerle alakalı teklifleri değerlendirdi ve tekrar bir dönem dizi içerisinde karar vermiş oldu.

Başarılı durumdaki oyuncunun yeni kanalı ise yeni sezon içerisinde Fox ekranları olarak açıklandı. Kurşun ismine sahip bir dönem dizisiyle tekrardan ekrana gelme konusunda hazırlıklar yapan Düzyatan’ın yer alacak olduğu söz konusu bu diziyi kaleme alacak isimse Kerem Deren olarak açıklanmış bir durumda.

Most Yapım imzasına sahip olan Kurşun isimli dizi içerisinde Engin Altan Düzyatan, Orhan Kurşun ismindeki bir tane savcıyı canlandırıyor olacak. Engin Altan Düzyatan’ın yeni sezon içerisinde Fox Tv kanalı üzerinde ekrana gelmeye başlayacak Most Yapım imzasına sahip dönem dizisiyle alakalı olarak prensipte anlaşma yapmış olduğu ileri sürüldü.