Bozkurt ilçesi içerisinde yaşlı çiftin ikamet ettiği evin mutfak bölümünde meydana gelen yangın esnasında karı koca oldukları bilgisine ulaşılan yaşlı çift yaşamını yitirdi.

Elde edilen bilgilere bakılır ise bu olay, Bozkurt ilçesinde yer alan Alikurt Mahallesi içerisinde saatler 05:30’i gösterirken gerçekleşti. İddialara bakılacak olursa, Saniye Duran (77) ile eşi Mehmet Ali Duran (80)’ın ikamet ettikleri evin mutfak kısmından ani bir şekilde dumanlar çıkmaya başladı. Ev içerisinden dumalarla beraber alevlerin yükseldiğini fark eden komşular ise durumla alakalı olarak 112 Acil Servis’e bir ihbarda bulundu. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı bir şekilde görevli olan Bozkurt itfaiye ekipleri ile birlikte Çardak itfaiye ekipleri, Honaz itfaiye ekipleri ve de Kaklık itfaiye ekipleri söz konus ubu yangına müdahalede bulundu. Evde mahsur kalmış olan çiftse, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin tarafından kurtarıldı ve orada yer alan sağlık ekiplerine verildi. Ev içerisinden çıkartıldığı zaman baygın oldukları bilgisine ulaşılan çift, ambulanslar ile hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Yaşlı durumdaki çift hastane içerisinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın hiç bir şekilde kurtarılamadı. Çifte ait cansız bedenler ise otopsi yapılması amacıyla hastanenin morguna götürüldü.

Çiftin ise yangın esnasında dumandan etkilenip yaşamını yitirmiş olduğu bilgisine ulaşıldı. Yangınsa ekipler tarafından 1 saat süren çalışmadan sonra kontrol altına alınarak söndürüldü. Söz konus ubu olay ile alakalı olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı..