Geçmiş olduğumuz günler içerisinde Dubai Şeyhlerinden biri olan Muhammed el Maktum’un eşi Prens Haya’nın, İngiliz koruması ile birlikte yasak aşk yaşamakta olduğu konusundaki iddia gündeme adeta bir bomba gibi düşmüş idi. Haya’nın, uğruna İngiltere’ye kaçmış olduğu yasak aşkının kimliği de açıkça ortaya çıkmış oldu.

Prenses Haya’nın İngiltere içerisinde niçin kaçmış olduğu çok büyük bir merak konusu durumdayken, gizemli kaçmaya yönelik olarak çok daha yeni iddialar da ortaya atılmış durumda.

İngiliz basını içerisinde çok geniş bir yer almış olan iddialar, Prenses Haya’nın İngiliz koruması ile arasında bir ilişki bulunduğu ve söz konusu bu ilişkinin el Maktum tarafından öğrenilmiş olmasının ardından Prenses’in çareyi kaçma ile bulmuş olduğu şeklindeydi.

Dubai Şeyhi’nin karısı ile ilişki yaşamış olduğu ileri sürülen İngiliz asıllı korumanın kimliği ise belirsiz bir durumdaydı. Daily Mail içerisinde geniş bir yer bulmuş olan habere bakılır ise, Prenses durumundaki Haya’nın yasak aşk yaşamakta olduğu ismin, Şeyh’in yakın koruması olarak görevli İngiliz askerlerden Russell Flowers olduğu açık bir şekilde ortaya çıktı.

Prenses Haya’yla çok tutkulu bir aşk yaşadıkları ileri sürülen Russell Flowers’ın, geçmiş olduğumuz yıl eşinden boşanmış olduğu da hakkında ulaşılmış olan farklı bir bilgi idi.