Denizli ili içerisinde bir tane şahıs girmiş olduğu camiye ait elektronik yardım kutusunu kırdı ve 500 Türk Lirası tutarında bir para çaldı.

Elde edilen bilgilere bakılır ise, söz konusu bu olay Merkezefendi ilçesinde yer alan Altıntop Mahallesi içerisindeki Hacıkaracalar Camii içerisinde gerçekleşti. Ardımızda bıraktığımız hafta meydana gelen bu olayda, camiye girmiş olan bir kişinin camide yer alan elektronik yardım sandığı kutusunun içinde birilmiş 500 Türk Lirası tutarındaki parayı çalmış olması güvenlik kameralarına da saniye saniye yansımış oldu. Görüntülere bakıldığında, kulaklarında bluetooth kulaklık yer alan bir şahıs caminin içine giriyor.

Sonrasında ayakkabılarını çıkartmış olan bu şahıs kısa bir zaman boyunca cami içinde dolanıyor ve camide yer alan yardım kutusunun farkına varıyor. Hemen sonrasına o yöne doğru ilerleyen şüpheli şahıs kutuyu güvenlik kameralarından bir tanesinin gördüğünü fark ettikten sonra bu kez yönünü değiştirme kararı alıp kameraya doğru ilerliyor ve hemen sonrasında da kamerayı alt tarafa doğru eğerek, kırıp devre dışı bırakmış oluyor.

Daha sonra da yanında bir tornavida yer aldığı tahmin edilmiş olan bu şüpheli şahıs kutuyu bu tornavidayla kırıp içinde yer alan 500 Türk Lirası tutarındaki parayı çalıyor. Yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleşen bu hırsızlık vakit namazı amacıyla cemaatin camiye gelmiş olmasıyla fark edilmiş oluyor.

Sonrasında ise cami imamı görevinde bulunan Mustafa Göker, güvenlik kameralarına ait görüntüleri detaylıca izledikten sonra polise giderek durumu şikayet etti. Şikayet üzerine olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden polisler güvenlik kameralarını detaylı bir şekilde inceledikten sonra şahsı yakalayabilmek amacıyla özel bir çalışma başlatmış durumda.